En yakın perdeci

Çocuk odası için perde seçimi

Pratik bilgiler
Çocuk odası için perde seçimi

Çocuk odasına özenle seçtiğiniz mobilya ve dekorasyona uygun aydınlatma ve perde seçiminde de bazen kararsız kalabiliyoruz. Mağazalarda sunulan çeşit fazlalığı karar vermenizi biraz daha zorlaştırır.

Nasıl bir model beğeneceğiniz zor hale gelir. Size bu konuda yardım etmek isteriz. Size aktaracağımız bazı bilgilerden yola çıkarak çocuk odası için uygun perde seçmenizin kolaylaşacağını umuyoruz.

Çocuk Odası İçin Perde Seçimi zamanı ilk önce odaya uyum sağlamasına dikkat ediniz. Çocuk odasındaki mobilyalar eğer koyu renkteyse perde seçimi de koyu yaparsanız odanın aydınlığını almış olursunuz.

Eğer mobilyalar açık renklerde ise perde seçiminde pastel tonlara veya mobilyada kullanılan rengin bir veya iki ton koyusunu seçebilirsiniz. Eğer çocuk odası erkek çocuğuna göre tasarlanmışsa perde desenlerinde kelebek veya prenses gibi motiflerden kaçının.

Aynı şekilde eğer oda kız çocuğu için tasarlanmışsa desenler arasında araba robot tercih etmeyiniz. Perde seçimi yaparken aynı zamanda duvar rengini de göz önünde bulundurmanız önemli. Uyumlu renk seçerek gözü yormamış olursunuz.

Örneğin, duvar rengi yeşil ise perde seçiminde açık fıstık yeşili tonlarına yönlenebilirsiniz. Eğer çocuk odası duvarı için desenli duvar kağıdı kullandıysanız o zaman perde seçiminde düz model seçmeniz daha iyi olur.

Perde desenine karar verdikten sonra modeline odaklanabilirsiniz. İsteğe görü stor perde ve ya tavan perde kullanmak mümkündür. Eğer çocuk odası çok güneş alıyorsa seçiminizi stor perdeden yana kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece tül üzerine kalın perde alma derdinden de kurtulursunuz.

Çocuk odasına alınacak perde seçiminde özen göstereceğiniz en önemli şey perdenin çocuk sağlığına zarar vermemesidir. Ayrıca kolay yıkanabilen ve leke tutmayan kumaş perdeler seçmenizi tavsiye ediyoruz. Bu konuda çocuk odası için perde alacağınız mağazada uzmanlardan da yardım alabilirsiniz.

Çocuk odanız için birbirinden güzel perde modelleri için tıklayın.